דירות להשכרה חיפוש דירה בפעם הראשונה
חיפוש דירה

 

פורשים כנפיים בפעם הראשונה

מחפשים דירות להשכרה בפעם הראשונה בחייכם? אתם בטח קצת מתרגשים. מדובר בכל זאת באירוע משמעותי - אתם יוצאים סופית לדרך חדשה ועצמאית, והולכים לגור במנותק מההורים. אולי אתם עוברים לגור לבד, אולי אתם עוברים לגור עם בני זוג, או עם חברים, או עם שותפים שאתם לא מכירים - בכל מקרה מדובר בחוויה מאד ראשונית ומיוחדת. מבלי לקלקל את ההתרגשות שלכם - אסור לכם לשכוח כמה כללי ברזל, וכמה עקרונות שחשוב מאד לשים לב אליהם, כשמחפשים דירה שכורה, יש לבצע בדק בית בנושאים השונים הקשורים, - בפרט בפעם הראשונה. בעלי דירות רבים מזהים "טירונים" כמוכם. אם תכירו את השוק כמו שצריך, תדעו איך להתמודד איתו - ולמצוא דירה משתלמת.

 

ארנונה מול שכר דירה

אחד הנושאים שאנשים רבים לא כל כך מבינים הוא נושא הארנונה. אתם תידרשו מידי חודש לשלם ארנונה בסכום מסוים, אל העירייה, בתוספת לשכר הדירה שתשלמו לבעל הדירה. חשוב להבין, כי את הארנונה לא קובע בעל הבית - אלא הרשות המקומית, בניגוד לשכר הדירה שנקבע כמובן על ידי כל בעל בית בהתאם לפרמטרים שלו. מדוע זה משנה? כי אתם יכולים למצוא רשות מקומית עם ארנונה גבוהה יחסית, לאו דווקא מכיוון שהמקום נחשב ליוקרתי במיוחד ואליטיסטי (הערים עם הארנונה הגבוהה ביותר הן חיפה וירושלים) - ועדיין למצוא דירה שתשלמו עבורה שכר דירה נמוך יחסית, בניגוד למקומות עם ארנונה סבירה, אבל עם שכר דירה גבוה מאד (כמו תל אביב, לדוגמא). כמובן שאם מצאתם דירה שגם משלמים עליה ארנונה נמוכה יחסית, וגם שכר הדירה הוא נמוך, והיא גם מצאה חן בעינכם - הרווח כולו שלכם.

 

דירה זולה - באמת טובה?

ברור שכולנו מחפשים דירה שנשלם עליה כמה שפחות, אבל שעדיין תמצא חן בעינינו ותתאים לנו מכל בחינה. יחד עם זאת, אם מצאתם דירה שנראית לכם כמו דירת החלומות, והמחיר נראה נמוך באופן מוגזם, כדאי מאד לבצע בדק בית: לעתים בדירה יש ליקויים שונים ומשונים. לעתים האזור בו היא נמצאת הוא לא אזור שנוח לגור בו, או שהוא רועש יחסית, ויכולות להיות עוד סיבות. מצד שני, אם אותן סיבות לא מפריעות לכם כל כך (יש כאלה שלא יתנגדו לגור באזור רועש שקרוב לרחוב הראשי של העיר, שכן עוברת בו גם הרבה תחבורה ציבורית שמקלה על ההתניידות) - יכול מאד להיות שבכל זאת מצאתם את דירת החלומות שלכם. בקיצור – בדקו, שקלו היטב וצאו לדרך עצמאית.בהצלחה!

Share
 
© לוח דירות להשכרה